Tájékoztató a „Kar Kiváló Hallgatója” cím elnyerésének lehetőségéről

Ebben az évben is átadásra kerülnek a Kar Kiváló Hallgatója elismerések az Eötvös-napi ünnepségek keretében. A díjat az intézetek javaslatára, a Tanulmányi és Oktatási Bizottság véleménye alapján a Kari Tanács adományozza.

A cím odaítélése a tanulmányi eredmény, a tudományos (TDK)- és versenyeredmények, publikációk, valamint további szakmai és szakmai közéleti tevékenység és oktatási tevékenység, illetve közéleti tevékenység figyelembe vételével történik.
A cím elnyerésének minimum feltételei:

- Legalább két aktív félév az ELTE Természettudományi Karán.
- A kreditekkel súlyozott tanulmányi átlag az utolsó két aktív félévben külön-külön legalább 4,00.
- Ugyan ezen két aktív félévben a teljesített kreditek száma legalább 40. Mesterszakon azok a hallgatók is pályázhatnak, akik e 40 kredites elvárást esetleg nem teljesítik, de szakjukon már legalább 60 kreditet teljesítettek.

A tanulmányi átlag kiszámításakor figyelembe veendő félévek esetében – amennyiben ezt a hallgató kéri – a két utolsó aktív félév kiválasztásánál az Erasmus ösztöndíjjal külföldön teljesített félévet nem kell figyelembe venni.

Több párhuzamos szak végzése esetén a rangsorolásban való részvétel kritériuma, hogy valamelyik szakon (ha az egyik szak nem TTK-s, akkor mindenképpen a TTK-s szakon) teljesüljön az átlagokra és a kreditre vonatkozó minimumfeltétel.

Azoknál az első éves mesterszakos hallgatóknál, akik fizika és matematika alapszakon végezték, a tanulmányi pont számításának alapjául szolgáló utolsó két aktív félévből az utolsó alapképzéses félévükben, a kreditekkel súlyozott tanulmányi átlagba beszámításra kerül az alapképzéses szakdolgozat védésekor megszerzett 10 kredit a záróvizsga jegyzőkönyvben (illetve indexben) szereplő, a szakdolgozatra szerzett érdemjeggyel.

Ebben az évben az OTDK versenyek eltérő időpontjai miatt (náhány szakterületen a verseny a bírálási határidő után kerül lebonyolításra), az igazságos elbírálás érdekében egyik intézet sem bírálhatja el az idei (2013) OTDK-n elért helyezést.

A javasolt hallgatókat az Intézetek terjesztik fel a Tanulmányi Osztály felé, ezért jelentkezni legkésőbb 2013. március 22-ig lehet az intézeti titkárságokon illetve a Környezettudományi Centrum titkárságán. (Figyelem! Az Intézet, illetve Centrum ettől eltérő időpontot is megadhat!)
A jelentkezés nem kötelező, az Intézetek jelentkezés nélkül is javasolhatják a hallgató díjazását, illetve az Intézetek számára sem kötelező a jelentkezés alapján a hallgató felterjesztése.

Tájékoztatásul csatolom a Tanulmányi és Oktatási Bizottság javaslatát a pontozásra.

Budapest, 2013. március 11.

Török Gabriella
tanulmányi osztályvezető