A koronavírus helyzethez kapcsolódó fontos tanulmányi információk

Tisztelt Hallgatók!

Ezúton is tájékoztatjuk Önöket, hogy a Tanulmányi Hivatalban a személyes ügyfélfogadás 2020.03.12-től szünetel.

A Tanulmányi Hivatal munkatársai a hallgatók kérdéseit kizárólag elektronikusan, a TH honlapján, a munkatársak fülön (http://to.ttk.elte.hu/?q=munkatarsaink) megtalálható e-mail címen fogadják, kizárólag a Neptunban szereplő hivatalos hallgatói e-mail címről.

Felhívjuk a figyelmüket, hogy a "freemail", "hotmail" illetve az "outlook" e-mail címekre küldött leveleink sajnálatos módon többnyire nem érkeznek meg, ezért kérjük egy másik e-mail cím (pl. gmail) rögzítését a Neptun tanulmányi rendszerben.

Mivel az ELTE 2020. március 23-tól távolléti oktatásra áll át, ezért kiemelten fontos, hogy folyamatosan figyelemmel kövessék az ELTE honlapján olvasható (https://www.elte.hu/koronavirus), folyamatosan frissülő tájékoztatót és tartsák be az abban szereplő utasításokat, rendszeresen használják a Neptunt és ellenőrizzék a Neptunban regisztrált elektronikus postafiókjukat, mivel az oktatók a Neptunon keresztül fogják Önöket tájékoztatni a kurzusok teljesítésének módjáról.

Az ELTE TTK oktatói és munkatársai mindent megtesznek azért, hogy a hallgatók a rendkívüli körülmények között is megkapják a lehetőséget a kurzusok teljesítésére, de a félév sikeres befejezéséhez elengedhetetlen az Önök együttműködésé is.

Vigyázzanak magukra, családtagjaikra, ismerőseikre, mindenkinek jó egészséget kívánunk!

Living in Budapest and in Hungary

Living in Budapest

Budapest, the capital city of Hungary, is situated on the banks of the Danube. It has a rich and bustling cultural life. Its famous museums house many permanent and temporary exhibitions of Hungarian and European cultural treasures. Large libraries, concert halls, two opera houses, more than thirty theatres, many movie theatres, excellent restaurants and coffee shops provide endless opportunities for spending your spare time.

Hungary in the heart of Europe

Hungarians migrated to Central Europe from the East 1100 years ago and established a Christian kingdom. Over its long and turbulent history, Hungary has steadily integrated into Europe, while developing and retaining its own special character. It has a great cultural and educational past, and so far has given 14 Nobel Prize laureates to the world. Hungarian people traditionally appreciate different cultures and have a friendly attitude towards visitors from other nations. Today, Hungary is one of the new members of the European Union. Of interest to visitors and residents alike, are the country’s spectacular landscapes and its numerous nature reserves with rich wildlife, many of which are on UNESCO’s “The World’s Natural and Cultural Heritage” list. In addition, folklore and old customs are still alive in many places. Hungary’s geographic location provides an excellent base for visiting many other attractive and famous Central European cities, as well as skiing trips to the high mountains of the Alps and Carpathians, or enjoying the beautiful coast of the Adriatic.

(For a longer virtual tour in Hungary and in Budapest please visit the web-sites: www.panoramas.hu and www.budapest.hu.)